Program se zabývá trendy, které se v souvislosti s pojištěním motorových vozidel na tuzemském trhu již vyskytují, nebo je lze v budoucnu očekávat. Jedná se hlavně o trendy ve využívání nových technických parametrů a technologií. Rozebereme společně způsob uzavírání smluv, vliv způsobu jízdy na výši pojistného, pojištění „on demand“, peer-2-peer pojištění a další témata.
Trendy se ale také budou týkat smluvního vztahu mezi pojistitelem a pojistníkem. Program volně navazuje na program Pojištění motorových vozidel, kde je vysvětleno povinné ručení a havarijní pojištění.
Tento program následného vzdělávání probíhá online v uživatelském účtu na webovém portálu společnosti VECTOR Certifikace. V uživatelském účtu se každému uchazeči počítá čas strávený studiem, který je nutný pro úspěšné dokončení tohoto programu následného vzdělávání.
Po absolvování minimálního času studia, který je stanoven, je uchazeči zpřístupněn závěrečný test. Tento závěrečný test je složený z otázek uvedených v kurzu. Po úspěšném absolvování závěrečného testu na konci kurzu je uchazeči vystaveno osvědčení o úspěšném absolvování programu následného vzdělávání dle článku XVI. zkouškového řádu.
Osoby způsobilé k vedení programu: Mgr. Roman Sznapka, Ing. Miroslav Škvára, MBA
Forma: distanční (elektronická)
Rozsah: 1 hodina
Tento kurz je součást následného vzdělávání podle zákona č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění, v platném znění.
Označení skupiny odbornosti podle zákona č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění:
Kurz je pro vás vhodný pokud máte absolvovanou jednu z těchto zkoušek:
Ing. Miroslav Škvára, MBA se od roku 1993 do roku 2019 věnoval finančnímu poradenství. Pracoval ve stavební spořitelně, penzijním fondu, životní pojišťovně. V roce 1995 úspěšně vykonal makléřskou zkoušku na cenné papíry a kapitálové trhy pořádanou Ministerstvem financí. Přednášel externě na Czech Management Institute Praha a na MÚVS ČVUT. Od roku 2010 se specializuje na vzdělávání v oblasti financí. V letech 2014 a 2015 spolupracoval na projektu SEKO „Vzdělávání uchazečů o zaměstnání v oblasti socioekonomických kompetencí“ pořádaném Fondem dalšího vzdělávání.
Pravidelně publikuje a připravuje webináře na téma finanční gramotnosti. Od roku 2013 se věnuje lektorské činnosti v souvislosti s certifikacemi finančních poradců na penzijní produkty, spotřebitelské úvěry a investiční produkty. V roce 2016 byl Zlatou korunou jmenován Akademikem roku. Je autorem učebnice Finanční gramotnosti. Dlouhodobě vyučuje předmět Finanční gramotnost na Gymnáziu Voděradská v Praze 10. Je autorem kurzu Základní znalosti v oblasti drahých kovů. Působí jako vedoucí obchodního oddělení ve společnosti VECTOR Certifikace s.r.o.
Mgr. Roman Sznapka pracoval od roku 2013 -2015 jako produktový manažer v Triglav pojišťovně. Zde se podílel na vývoji a správě všech retailových produktů neživotního pojištění: pojištění vozidel, pojištění majetku, cestovní pojištění, úrazové pojištění. Tvorbě a úpravě pojistných podmínek.
Přednáší na Mendelově univerzitě v Brně. V roce 2019 nastoupil na pozici produktového manažera do České podnikatelské pojišťovny kde pracuje doposud.