Vliv inflace na investice a související rizika

Vliv inflace na investice a související rizika
Kurz
Následné vzdělávání
Online
Pojištění

Vysoká inflace všechny tlačí k úvaze o tom, jak ji překonat nebo alespoň jak ochránit své úspory. Dozvíte se, proč jsou pro výběr produktu pro konkrétního klienta tak důležité informace o jeho investičním horizontu, jeho potřebách, vztahu k riziku a jeho investičních zkušenostech.

V programu se dále dozvíte informace o panevropském penzijním produktu (PEPP) a o široké škále možností investování v České republice. Zjistíte také: Proč je důležité znát dividendový výnos akcie? Jak to, že korporátní dluhopis nemusí být vždy tak bezpečný, jak si veřejnost často myslí? Uděláte si pořádek v tom, jak se od sebe liší jednotlivé druhy fondů a ETF. Dozvíte se co je Edward a Portu a jaké mají výhody pro klienta. Proč je důležitá technická a fundamentální analýza a jak číst některé ukazatele? Bude Vám jasné, co je DCA a mnohé další.

Lekce

 • Novinky v legislativě
 • Investiční produkty v ČR
 • Výklad pojmu inflace
 • Vysoká inflace a jak na ni reagovat
 • Jaký druh produktu je vhodný pro konkrétního klienta?
 • Výhody metody DCA
 • Závěr

Závěrečný test

 • Závěrečný test je elektronický a obsahuje 8 otázek s jednou správnou odpovědí.
 • Pro úspěšné složení kurzu je třeba správně zodpovědět alespoň 6 otázek (75 %).
 • Časový limit závěrečného testu je 10 minut.
 • Závěrečný test lze opakovat ihned a neomezeně.
 • Po úspěšném složení závěrečného testu je uchazeči vystaveno osvědčení o úspěšném absolvování programu následného vzdělávání.

Průběh

Tento program následného vzdělávání probíhá online v uživatelském účtu na webovém portálu společnosti VECTOR Certifikace. V uživatelském účtu se každému uchazeči počítá čas strávený studiem, který je nutný pro úspěšné dokončení tohoto programu následného vzdělávání.

Po absolvování minimálního času studia, který je stanoven, je uchazeči zpřístupněn závěrečný test. Tento závěrečný test je složený z otázek uvedených v kurzu. Po úspěšném absolvování závěrečného testu na konci kurzu je uchazeči vystaveno osvědčení o úspěšném absolvování programu následného vzdělávání dle článku XVI. zkouškového řádu.

Osoby způsobilé k vedení programu: Jiří Pech, BA; Ing. Miroslav Škvára, MBA
Forma: distanční (elektronická)
Rozsah: 2 hodiny
Publikováno: 9.6.2022
Tento kurz je součást následného vzdělávání podle zákona č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění, v platném znění.

Skupiny odbornosti

Označení skupiny odbornosti podle zákona č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění:

 • distribuce životního pojištění

Kurz je pro vás vhodný pokud máte absolvovanou jednu z těchto zkoušek:

 • IX. – POJ-ABC – Souhrnná zkouška na pojištění (180 min)
 • I. – POJ-ZIV – Životní pojištění (120 min)
 • VI. – POJ-ZMV – Životní pojištění a pojištění motorových vozidel (135 min)
 • VII. – POJ-ZNO – Životní pojištění a neživotní občanské pojištění (180 min)
 • VIII. – POJ-ZNP – Životní pojištění a neživotní pojištění podnikatelů (180 min)

Lektoři

Ing. Miroslav Škvára, MBA se od roku 1993 do roku 2019 věnoval finančnímu poradenství. Pracoval ve stavební spořitelně, penzijním fondu, životní pojišťovně. V roce 1995 úspěšně vykonal makléřskou zkoušku na cenné papíry a kapitálové trhy pořádanou Ministerstvem financí. Přednášel externě na Czech Management Institute Praha a na MÚVS ČVUT. Od roku 2010 se specializuje na vzdělávání v oblasti financí. V letech 2014 a 2015 spolupracoval na projektu SEKO „Vzdělávání uchazečů o zaměstnání v oblasti socioekonomických kompetencí“ pořádaném Fondem dalšího vzdělávání.

Pravidelně publikuje a připravuje webináře na téma finanční gramotnosti. Od roku 2013 se věnuje lektorské činnosti v souvislosti s certifikacemi finančních poradců na penzijní produkty, spotřebitelské úvěry a investiční produkty. V roce 2016 byl Zlatou korunou jmenován Akademikem roku. Je autorem učebnice Finanční gramotnosti. Dlouhodobě vyučuje předmět Finanční gramotnost na Gymnáziu Voděradská v Praze 10. Je autorem kurzu Základní znalosti v oblasti drahých kovů. Působí jako vedoucí obchodního oddělení ve společnosti VECTOR Certifikace s.r.o.

Jiří Pech je majitel Pech & Partneři a produktový manažer Broker Trust.

Vystudoval Brno International Business School/Nottingham Trent University se zaměřením na ekonomiku a management. Své znalosti dále rozvíjel kurzy pořádanými Wharton University of Pensylvania (účetnictví) a Yale University (finanční trhy). Jako nováček si prošel finanční krizí v roce 2008. Tím získal cennou zkušenost, ze které dodnes čerpá. 

V Broker Trustu působí od podzimu 2014 a jeho hlavní náplní je podpora poradců a školení. Je garantem produktové nabídky, zajišťuje komunikaci s produktovými partnery a koordinuje procesy týkající se oblasti investic. Je členem investičního výboru společnosti Broker Trust, nicméně své zkušenosti z kapitálových trhů sbírá již více než 10 let, především jako dlouhodobý individuální investor. 

100 Kč
včetně DPH

Následné vzdělávání

2 hodiny na pojištění

Hodnocení kurzu

4,7 (124)
Přečtěte si hodnocení

Hodnocení kurzu

„Jiří je profi a má perfektní přehled!“

„I když se říká "mám pech", tak tohle byl pravý opak. Ing. Pech mne velmi zaujal a dávám mu jednoznačně jedničku. S takovým odborníkem by mi bylo ctí spolupracovat. Také se mi líbí, že se v tomto kursu vysvětlují i otázky, které jsou i ve zkouškách. To myslím, že dost pomůže všem. Děkuji a zdravím oba přednášející, jsem velmi spokojen s tímto kurzem.“

„Obsáhlé, odborné a současně velmi plynulé a svižné. Vysoká úroveň.“

„Další kurz, který stojí za zakoupení! Nelituji! Dodal mi skvělé zkušenosti, které v budoucnu budu moci uplatnit.“

„Zajímavé...“

„Výborný kurz. Vše srozumitelně vysvětleno a příklady mají logiku.“

„doporučuji přehledné zpeacování“

„Skvělý kurz, dobře shrnuje obecně známá fakta o fungování finančních trhů, která vhodně doplňuje vysvětlením cizí terminologie a zkratek. Oceňuji i materiály používané lektorem při výkladu a výběr grafů. Určitě doporučuji.“

„Bylo by přínosné obohatit kurz praktickou ukázkou návrhu investičního portfolia pro nějakého fiktivního klienta.“

„Skvělé“

„Vzhledem k tomu, že kurz jsem koupil v roce 2023, pokládal bych za vhodné, aby k dříve nahranému kurzu byla doplněna přinejmenším alespoň poznámka, že prognóza ČNB stran inflace se nenaplnila a vysoká inflace nás nadále provází. Jinak se mi obsah velmi líbil.“

Co by vás ještě mohlo zajímat?

Úvod do velkých pojistných rizik

Úvod do velkých pojistných rizik

Kurz Následné vzdělávání Online Pojištění
Úvod do kryptoaktiv - pokračování
Nové
Právní aspekty odborné péče v praxi

Právní aspekty odborné péče v praxi

Kurz Následné vzdělávání Pojištění Online
Nové
Pojištění majetku a analýza potřeb

Pojištění majetku a analýza potřeb

Kurz Následné vzdělávání Online Pojištění